KELIONĖS LIETUVOJE

VILNIAUS KRAŠTAS

Tiškevičių dvarai. Apie garsiąją Tiškevičių giminę sklaido legendos ir padavimai. Lankomi Trakų Vokės, Lentvario, Užutrakio dvarai ir parkai. Kiekvienas iš jų turi savo istoriją, paslaptis.

Senosios sostinės. Lankoma Kernavė, jos piliakalniai. Trakuose istorijos metraščio puslapiai verčiami, lankant pusiasalio pilies liekanas bei salos pilyje įsikūrusį istorijos muziejų. Senieji Trakai – Lietuvos kunigaikščio Kęstučio tėvonija.

Pagoniškos kultūros pėdsakais. Lankomas Neries regioninio parko informacinis centras. Dūkšto ąžuolynas – didžiausias Lietuvoje išlikęs natūralus ąžuolynas. Čia auga 170 – 200 metų medžiai. Kernavėje lankomas archeologijos ir istorijos muziejus-rezervatas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

AUKŠTAITIJA

Po Molėtų žemę. Lankomas Europos geografinis centras Purnuškėse, Dubingiai, Molėtai. Etnokosmologijos centre susipažinimas su etnokosmologijos idėjomis, žinių pateikimas etnologiniu, mokslo istorijos, filosofiniais, astronominiais požiūriais. Pasikėlimas į bokštą 40 m aukštyje, apylinkių apžvalga.

Anykščiai – kultūros lopšys. Anykščiai – Aukštaitijos kultūros centras. Tai nuostabios gamtos ir žmogaus kūrybos vientisumo pavyzdys. Lankomi Anykščių muziejai: A.Baranausko, A.Vienuolio Žukausko, J.Biliūno, B.Buivydaitės. Liudiškių, Šeimyniškėlių piliakalniai. Šventosios pažintinis takas, Puntuko akmuo. Arklio muziejus. Traukinukas.

Auštaitijos nacionalinio parko žiedu. Aukštaitijos nacionaliame parke saugojami, tausojami ir puoselėjami etnokultūrinės srities gamtiniai ir kultūriniai savitumai. Lankomas Labanoras, Palūšė. Ladakalnis, Ginučiai, Stripeikiai. Ginučių malūnas. Bitininkystės muziejus. Mokomasis botanikos takas. Skulptūrų alėja. Palūšės bažnyčia.

Po Aukštaitijos pušynus. Gražutės regioninis parkas – tai ežerų ir pušynų lobynas. Aplankomi įdomiausi objektai: Salakas, Dūkšto dvaras, Tiltiškių vandens malūnas, Baltriškės, Zarasai.

Biržai – Šiaurės Lietuvos perlas. Ši sena sėlių genčių žemė istoriniuose dokumentuose minima jau 15 a. Labiausiai šį kraštą garsino Radvilų giminė, kuri čia šeimininkavo net keletą šimtų metų. Biržų tvirtovė – pilis storiausiomis sienomis, gynybiniais pylimais, vandens grioviais – istorinės praeities liudininkas. Astravo dvaras, Širvėnos ežeras, karstinės įgriovos.

Rokiškis. Miestas, garsus sūrio gaminimo tradicijomis ir teatrų festivaliais. Miesto senamiestis – ryškiausias klasicizmo epochos urbanistikos paminklas. Lankomas Rokiškio dvaras ir jame įsikūręs krašto muziejus. Šv.Mato bažnyčia, grafo R.Tyzenhauzo palaidojimo kripta. Kriaunų etnografijos muziejus.

PO VIDURIO LIETUVĄ

Rumšiškės. Lankomas didžiausias Lietuvos muziejus po atviru dangumi. Susipažinsite su visais etniniais regionais: Dzūkija, Aukštaitija, Suvalkija ir Žemaitija. Kaip mūsų senoliai gyveno, kuo vertėsi, kaip savo kiemus tvarkėsi ir dar daug visokių įdomybių rasite pakeliavę šio muziejaus takais.

Kaunas. Senamiestis: Kauno pilis, Nemuno ir Neries santaka, rotušės aikštė, Perkūno namai, Vytauto bažnyčia, Laisvės alėja. Lankomi muziejai: M.K.Čiurlionio, Vytauto Didžiojo karo, Velnių, Pašto-telekomunikacijų, Medicinos ir farmacijos muziejai. Pažaislio architektūros ansamblis.

Po Kėdainių kraštą. Kėdainiai – Lietuvos vidurio centras. Ekskursija po istorinį miestą: Senosios rinkos aikštė, krašto muziejus, Radvilų mauzoliejus. Lietuvos geografinis centras. Pabuvosite Pašilių stumbryne. Linų muziejaus ekspozicija.

Vidurio Lietuvos dvarai. Dvarai – ekonominio ir politinio gyvenimo centrai. Šešuolėlių dvaras šiandien tarsi atgimęs iš naujo, jo interjeras puošniausias ir turtingiausias iš Lietuvos dvarų. Rekonstruoti rūmai ir visas dvaro ansamblis. Burbiškių dvaro istorijos ekspozicija įkurta sename Baženskių dvare, gražiai juosia peizažinio tipo dvaro parkas su gausybe tvenkinių bei salų. Baisogalos dvaro rūmai – vienas didžiausių architektūros paminklų Lietuvoje, stebinantis savo išlikusiais statiniais.

Šiauliai. Šv.Petro ir Povilo bažnyčia, Didždvario istorija, Ch.Frenkelio rūmai. Garsusis Pėsčiųjų bulvaras – Vilniaus gatvė. Nuvyksite į Kryžių kalną. Lankysite miesto muziejus: „Aušros“, Dviračių, Kačių, Fotografijos, Radio ir televizijos. Pagal galimybes siūlome aplankyti „Gubernijos“ gamyklą.

DZŪKIJA

Nemuno krašte. Lankomi gamtos objektai: įspūdingosios Strėvos įgriuvos, „Velnio duobė“, Nemuno atodanga, Nemuno krantinė Birštone. Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centras. Vytauto Didžiojo paminklas, Vytauto kalnas. Prienų parkas, senasis malūnas, paminklas kunigaikščiui Kęstučiui.

Druskininkai. Dar kitaip vadinami sveikatos miestu. Jį garsina ne tik unikalios gamtos versmės ir šaltiniai. Pasaulinę šlovę jiems pelnė ir čia gyvenę garsūs menininkai – dailininkas bei kompozitorius M.K.Čiurlionis, skulptorius modernistas Žakas Lipčicas. Grūto sovietinių skulptūrų parkas.

Po garsiąją Dainavos šalį. Dzūkijos nacionalinis parkas – tai kraštas, garsėjantis turtinga istorija, gamtos vertybėmis, dainingais dzūkais, kurie išsaugoję ir puikiai puoselėja senelių ir tėvų etnokultūros vingrybes. Nacionalinio parko vartai – Merkinė. Piliakalnis, Kryžių kalnelis, juodosios keramikos meistrai. Marcinkonys. Dzūkų muziejus, pažintiniai takai. Zervynos. „Ūlos akis“.

SUVALKIJA

Sūduvos žemės dvarai. Suvalkijos regione išlikusių dvarų istorinė raida. Kiduliai. Jų praeitį mena šimtametis parkas ir 19 a. statytas dvaro ansamblis. Istoriniuose dokumentuose minima, kad šiame dvare gyveno Prūsijos karalius Vilhelmas III. Zyplių dvaras. Jį sudaro vienuolika išlikusių pastatų. Kai kuriuose pastatuose vietos bendruomenė pritaikė savo reikmėms – veikia pastovi tautodailininkų darbų ekspozicija, vyksta įvairūs renginiai. Paežerių dvaras. Iškilęs 18 a., projekto autorius architektas Martynas Knakfusas.

Suvalkijos kūrėjų pėdsakais. Suvalkijos kraštas turtinga garsiais Lietuvos kūrėjais. Aplankysite rašytojų, poetų, kitų garsių žmonių memorialines vietas bei muziejus.

PO VILNIŲ

Vilniaus pradžia. Miesto atsiradimas, jo tuometinis vaizdas ir žmonių gyvenimas mieste tais senais laikais. Ši ekskursija ypač aktuali Lietuvos tūkstantmečio proga.

Vilniaus pilys. Pilių istorija glaudžiai susijusi su miesto kūrimosi pradžia. Griuvėsiai, menantys dramatiškas kovas ir valstybingumo pradžią.

Vilniaus požemiai. Ar kada nors, vaikščiodami Vilniaus senamiesčio gatvelėmis, pagalvojote, kad po Jūsų kojomis gali būti kitas – požeminis – pasaulis? Ekskursijoje sužinosite Vilniaus požemių praeitį.

Vilnius – religijų ir kultūrų kryžkelė. Suprasite, kaip viename mieste nuo senų laikų sugyveno daugelio tikėjimų ir kultūrų žmonės. Kiekviena tauta suteikė miestui savo koloritą.

Vilniaus legendos. Miestas apipintas legendomis. Jos leidžia kitu kampu pažvelgti į sostinės praeitį. Kiekviena iš legendų yra savotiškas kodas, padedantis perprasti senovinio miesto paslaptis.

Liepsnojanti Vilniaus gotika. Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčios – gotikos kampelis – tapo Vilniaus veidu. Jiems nėra lygių pasaulyje. Tačiau Vilniaus gotika – tai ne tik šie pastatai. Ekskursijos metu pamatysite gausybę gotikinių intarpų ir modernesnėje Vilniaus architektūroje.

Vilniaus baroko kelias. Itališkas žodis „barocco“ reiškia keistas, įmantrus. Vilniaus mieste šiltos Italijos stilius pritapo ir net įgavo ypatingus savo bruožus. Būtent, sostinėje buvo pastatyta gausybė baroko šedevrų (Šv.Petro ir Povilo bažnyčia, Šv. Trejybės vartai ir kiti).

Renesansas ir klasicizmas. Renesansas – tai ne tik architektūra, bet ir viduramžiškos mąstysenos atsigręžimas į humanizmą. Šios šiauriniuose kraštuose neįprastos kultūros kelias Lietuvoje – tai švietimo ir mokslų atsiradimo kelias. Klasicizmas Vilniuje – Lietuvos garsiųjų architektų naujų formų ieškojimas. Nuostabūs pastatai – puikus balansas tarp antikos, baroko ir gamtos.

Kultūrų įvairovė Vilniuje. Šiandien įvairiataučiame Vilniuje puikiai sugyvena lietuviai, rusai, baltarusiai, žydai ir daugelio kitų tautybių gyventojai. Ilgus metus daugiakultūrinis Vilnius klestėjo, apjungdamas slavų, baltų, germanų, totorių ir žydų kultūrų įtakas, o miesto architektūroje – gotikos, baroko, klasicizmo ir socialistinio realizmo ženklus.

Kūrėjų pėdsakai Vilniuje. Nuo senų laikų Vilnius garsėjo kūrybiškais žmonėmis. Rašytojai, dailininkai, mokslininkai ir kiti šviesuoliai šlovino ir garsino savo mylimą miestą. Į Vilnių atvykdavo garsūs pasaulio dainininkai, poetai, architektai. Šie vizitai paliko ženklų pėdsaką miesto kultūriniame gyvenime.

Vilniaus meilės istorijos. Nuo seniausių laikų meilė garbinama mene ir gyvenime, įamžinta nemirtinguose kūriniuose, ji universali ir nekintanti, svarbi kiekvienam, nepriklausomai nuo epochos, padėties, turto, amžiaus ar išvaizdos. Vilniaus gyventojai mylėjo karštai kaip ir mes, kentėjo meilę praradę ir džiaugėsi ją atradę… Mes iki šiol žavimės įsimylėjėlių užmojais ir sielvartaujame kartu su jais.

Vilniaus tiltai. Pasivaikščiojimas seniausiais ir naujausiais Vilniaus tiltais atveria gražiausius miesto vaizdus, supažindina su miesto geografija ir istorija.

Vilniaus parkai. Žalioji miesto puošmena – parkai – XVII a. pradėti kurti prie dvarų ir didikų rezidencijų. Pirmieji įkurti parkai – Renesanso epochos sodai ir barokiniai Prancūzijos parkai, vėliau -senieji vienuolynų sodai bei istoriniu ir kultūros požiūriu vertingiausi parkai… Šiuolaikiniai parkai gražiai įsikomponuoja į bendrą miesto gamtovaizdį.

Užupis – menininkų ir kūrėjų centras. Užupis yra vienas seniausių Vilniaus rajonų, istoriniuose šaltiniuose minimas jau XVI a. Dabar apleistuose Užupio pastatuose įsikūrę jauni menininkai, kurių bendruomenė pasiskelbė „Nepriklausoma Užupio Respublika“. Šio rajono kūrybinis gyvenimas traukia kiekvieną menišką sielą.

ŽEMAITIJA 

Žemaitijos dvarai.   Žemaitijos  regione išlikusių dvarų istorinė raida. Kelmės dvaras. Keletą šimtmečių priklausęs Guževskių  šeimai, išlaikęs savitą architektūrinį paveldą. Biržuvėnų dvaras. Tai vertingas architektūrinę, istorinę, urbainistinę vertę turintis medinio dvaro sodybos kompleksas. Renavo dvaras – vienas geriausiai išlikusių dvaro ansamblių šiame regione. Plateliai. Buvusio iškilaus ir puošnaus dvaro išlikę tik pėdsakai. Tačiau puikiu peizažu visada patraukli vietovė atvykstantiems keliautojams. Plungės dvaras. Menantis iškilią ir turtingą Oginskių giminę. Gausūs dvaro statiniai, puoselėjamas parkas ir intriguojanti Oginskių giminės istorija – nei vieno negali palikti abejingo !

Literatūrinė Žemaitija.  Šio krašto literatūros paveldas yra neišsenkamas. S.Daukantas,  M.Pečkauskaitė- Šatrijos Ragana, M.Valančius,  J. Žymantienė-Žemaitė, Maironis, V.Mačernis. Lankomos šių kūrėjų memorialinės vietos, muziejai.  Galimybė išsamiai susipažinti su rašytojų  kūrybine veikla, literatūriniu palikimu.

Sakralinė Žemaitija.    Kelionėje siūloma  išsamiau susipažinti su regiono turtingu  sakraliniu paveldu. Lankomi 16 – 19a. kultūrinis – dvasinis centras  Varniai.  Vykstama į  septynių kalvų miestą Telšius – dabartinį Žemaitijos vyskupystės centrą.  Garsioji  Žemaičių Kalvarijos šventovė šiandien populiarus piligrimų centras.

Kalvotoji Žemaitija.    Kelionėje siūloma  išsamiau susipažinti su įdomiais  regiono gamtiniais objektais.  Varnių regioninis parkas garsus savo paslaptingais piliakalniais. Lopaičiai – unikalus baltiškosios istorijos liudininkas. Šatrijos piliakalnis.  Medvėgalio piliakalnis. Plateliai – Žemaitijos Nacionalinio parko centras.  Sovietinio laikotarpio reliktas – Militarizmo muziejus. Mosėdis – akmenų ekspozicija sename vandens malūne ir Bartuvos slėnyje.  Orvidų sodyba – muziejus.

KLAIPĖDA IR PAMARYS 

Klaipėda.   Lankomas vienas įdomiausių miestų Lietuvoje. Ekskursija po Klaipėdos senamiestį:  senoji perkėla, Dramos teatras, parodų rūmai, piliavietė, turgaus aikštė. Smiltynė: Jūrų muziejus, delfinariumas.

Kuršių Nerija. Siūloma išsamiau susipažinti su gamtos objektų lobynu – Kuršių Nerija. Juodkrantė. Lankomas skulptūrų parkas moderniai įrengtoje krantinėje, įspūdingomis skulptūromis apjuostas Raganų takas.  Galimybė nuo Avikalnio pasigėrėti puikiais vaizdais. Nida. Lankoma etnografinė žvejo sodyba, simbolinis gintaro kelias, Parnidžio kopa, Urbo kalnas, T.Mano muziejus.

Ventės Ragas.   Pateikiama išsami informacija apie Mažosios Lietuvos istoriją,  žymius žmones. Lankomos su juų gyevnimu bei veikla susijusios vietos. Bitėnai – M.Jankaus muziejus.  Rusnė – didžiausia Lietuvos sala. Kintai,  unikalus Mingės kaimas.  Ventės Rage apžiūrima ornitologijos centro ekspozicija.


Taikos pr. 11-36, LT – 91135 Klaipėda
Tel.: (8~46) 311815,
Tel./faks. (8~46) 313303,
Mob. tel. +370684 67007,

El.paštas: info@aisciai.com

TURITE KLAUSIMĄ? SUSISIEKITE!




KELIONĖS, KURIOS GALI TAVE SUDOMINTI

IZRAELIS – JORDANIJA

KRUIZAS NILU (KELIONĖ LAIKINAI NEVYKDOMA)

TAILANDAS – KAMBODŽA

© "Aisčiai" kelionių organizatorius. 2016 Sukūrė Persė