IZRAELIS - JORDANIJA

nuo 1300,00 €

Komfortabili kelionė

1 diena: Vilnius - Taba; nakvynė 3* viešbutyje su vakariene ir pusryčiais.

Kelionės datos

Teiraukitės telefonu: (8-46) 311815

Ypatingas pasiūlymas

Patirk išskirtinę šalies kultūrą, pamatyk žymiausius istorinius objektus

Vietovės, kurias aplankysite kelionės metu:

JERUZALĖ – TABHA – KAFARNAUMAS – JORDANITAS – NAZARETAS – JERICHAS – NEGYVOJI JŪRA – WADI RUM – PETRA – NEBO KALNAS – MADABA – KERAKAS


 

Iš Alyvų kalno viršūnės atsiveria nuostabūs senojo miesto vaizdai. Alyvų kalnas vienodai brangus tiek žydams, tiek krikščionims. Vieta mena svarbiausius Jėzaus gyvenimo momentus: žengimą dangun, pamokslus mokiniams.

 Alyvų kalno šlaite – Getsemanės sodas, Biblijos laikų alyvmedžių sodas, kuriame Jėzus apsilankė naktį prieš nukryžiavimą. Šalia Getsemanės sodo – Marijos kapo šventovė.

Įspūdinga Visų Tautų bažnyčia ženklina vietą, kurioje Judas išdavė Jėzų. Auksu švyti Šventyklos kalno kupolas. Tai vieta, iš kurios Mahometas pakilo į dangų. Iš kalno molio buvo sukurtas Adomas.

israel-AISCIAI
israelis aisciai
izraelio baznycia

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA

AVIABILIETAI KAUNAS – OVDA – KAUNAS (SU RYANAIR KOMPANIJA – EKONOMINĖ KLASĖ)

PERVEŽIMAI

BILIETAI Į LANKOMUS OBJEKTUS

VIETINIS GIDAS RUSŲ KALBA

EKSKURSINĖ PROGRAMA

JORDANIJOS VIZA BEI PASIENIO MOKESČIAI

5 NAKVYNĖS 3* VIEŠBUTYJE IZRAELYJE, 2 NAKVYNĖS 3* VIEŠBUTYJE JORDANIJOJE.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮEINA

GĖRIMAI PIETŲ IR VAKARIENĖS METU

KELIONĖS DETALĖS

1 diena: Skrydis Kaunas – Ovda; Pervežimas į viešbutį. Nakvynė 3* viešbutyje su vakariene ir pusryčiais.

2 diena:
JERUZALĖ: ALYVŲ KALNAS, GETSEMANĖS SODAS, VISŲ TAUTŲ BAŽNYČIA, ŠVENTYKLOS KALNAS, RAUDŲ SIENA, VIA DOLOROSA, KRISTAUS KAPO BAŽNYČIA, SIONO KALNAS, DOVYDO KAPAS, PASKUTINĖS VAKARIENĖS MENĖ. BETLIEJUS: KRISTAUS GIMIMO BAZILIKA, PIENO GROTA, ŠV. JERONIMO GROTA, PIEMENŲ PIEVELĖ. Pietūs ekskursinės programos metu.
Iš Alyvų kalno viršūnės atsiveria nuostabūs senojo miesto vaizdai. Alyvų kalnas vienodai brangus tiek žydams, tiek krikščionims. Vieta mena svarbiausius Jėzaus gyvenimo momentus: žengimą dangun, pamokslus mokiniams. Alyvų kalno šlaite – Getsemanės sodas, Biblijos laikų alyvmedžių sodas, kuriame Jėzus apsilankė naktį prieš nukryžiavimą. Šalia Getsemanės sodo – Marijos kapo šventovė.
Įspūdinga Visų Tautų bažnyčia ženklina vietą, kurioje Judas išdavė Jėzų. Auksu švyti Šventyklos kalno kupolas. Tai vieta, iš kurios Mahometas pakilo į dangų. Iš kalno molio buvo sukurtas Adomas.
Vakarinė Jeruzalės siena – tai Raudų siena. Dalis Raudų sienos yra romėnų sugriautos Antrosios šventyklos liekanos. Tai švenčiausia žydams vieta, jų religijos simbolis. Apsilankiusieji prie Raudų sienos joje palieka raštelius – “žinutes Dievui”.
Via Dolorosa gatvelė simbolizuoja Kristaus kelią nukryžiavimo vietos link. Kristaus kapo bažnyčia – tai viena reikšmingiausių vietų krikščionims. Bažnyčia ženklina vietą, kur Jėzus buvo nukryžiuotas, palaidotas, o vėliau prisikėlė.
Siono kalnas, anot Biblijos, buvo žydų karaliaus Dovydo rezidencija, ten karalius ir palaidotas. Biblijoje Sionas dažnai vadinamas Dievo namais. Pasakojimai byloja, kad karaliaus Dovydo kape buvo paslėpti Pirmosios šventyklos lobiai, dėl kurių užkariautojai vis sugriaudavo kapavietę. Virš Karaliaus Dovydo kapavietės – Paskutinės vakarienės menė. Vieta, kur Jėzus paskutinį kartą vakarieniavo su apaštalais.
Jėzaus gimimo vieta – Betliejus. Miestas vienodai reikšmingas tiek krikščionims, tiek judėjams. Centrinėje Betliejaus aikštėje stovi Kristaus gimimo bazilika, bizantiškojo periodo kūrinys. Tai paminklas Kristaus atėjimui į pasaulį. Po centrine nava esanti kripta, tiksliau keturiolikos kampų sidabro žvaigždė grindinyje, žymi tikslią Jėzaus gimimo vietą. Šalia Bazilikos esančioje Pieno Grotoje, pasak legendos, Marija su Juozapu stabtelėjo pakeliui į Egiptą ir pamaitino kūdikėlį Jėzų. Pieno lašai iš Marijos krūtų baltai nudažė rausvus olos akmenis.
Šv. Jeronimo grota – tai vieta, kur atsiskyrėliškai gyveno Šventasis Jeronimas, žinomas kaip Biblijos vertėjas į lotynų kalbą. Šv. Jeronimo vertimas pripažintas oficialiu Biblijos tekstu.
Į rytus nuo Betliejaus yra miestelis Beit Sahour, kur pievoje gyvulius ganiusiems piemenims apsireiškė angelas ir paskelbė žinią apie aukščiausiojo gimimą.
Nakvynė 3* viešbutyje Betliejuje su vakariene ir pusryčiais.

3 diena: Izraelis
TABHA, KAFARNAUMAS, JORDANITAS, NAZARETAS. Pietūs ekskursinės programos metu.
Kairiajame Galilėjos ežero krante stovi Tabhos („septynių šaltinių“) miestelis, „duonos ir žuvies“ vietovė, kur Jėzus padaugino duoną ir žuvį, o vėliau, prisikėlęs, apsireiškė savo mokiniams.
Galilėjos ežero pakrantėje esantis senasis Kafarnaumo miestas yra Jėzaus tarnavimo Galilėjoje centras. Jis mieste kurį laiką gyveno, gydė ligonius, pamokslavo ir darė stebuklus. Mieste išlikę Šv. Petro namo pamatai bei sinagogos griuvėsiai (IV a.).
Jordanitas – vietovė pietiniame Galilėjos ežero smaigalyje. Jordano upė įteka į Galilėjos ežerą šiauriniame jo krante ir išteka pietuose, Jordanite. Manoma, kad Jordanite Jonas Krikštytojas pakrikštijo Jėzų. Ir mūsų dienomis krikščionys į Jordanitą važiuoja krikštytis vandenyje.
Nazaretas – Jėzaus vaikystės ir jaunystės miestas. Nazarete gyveno Marija ir Juozapas, o arkangelas Gabrielius pranešė apie Mesijo gimimą.
Nakvynė 3* viešbutyje Betliejuje su vakariene ir pusryčiais.

4 diena:
JERICHAS, NEGYVOJI JŪRA. Vakariniame Jordano upės krante stovi miestas Jerichas. Pavadinimas, išvertus iš hebrajų kalbos, reiškia „mėnulis“. Jerichas, kaip manoma, buvo vienas pirmųjų pasaulyje Mėnulio dievybės kulto centrų. Pirmą kartą Jericho vardas buvo paminėtas Skaičių knygoje (ketvirtoji Senojo Testamento knyga). Manoma, kad Jerichas yra viena seniausių pasaulyje gyvenviečių.
Negyvoji jūra yra žemiausias planetos taškas, tikras gamtos stebuklas. Jeigu įprastai jūros druskingumas svyruoja nuo 2 iki 4 procentų, tai Negyvojoje jūroje jis siekia 25 – 35 procentus. Jokia žuvis ar dumblis negali išgyventi tokiomis sąlygomis, būtent todėl jūra ir vadinama Negyvąja. Dėl gausybės vandenyje ištirpusių mineralų ir druskų Negyvoji jūra tapo sveikatingumo šaltiniu. Jūros vandens tankis yra toks didelis, kad galima plūduriuoti vandens paviršiuje be jokių pastangų.
Nakvynė 3* viešbutyje Eilate su vakariene ir pusryčiais.

5 diena: Eilatas – Jordanija. WADI RUM.
Wadi Rum dykuma yra antras pagal populiarumą Jordanijos maršrutas po Petros. Dykumoje sudarytos sąlygos išbandyti įvairias sporto dykumoje rūšis, galima net gauti nakvynę ir pavakarieniauti vietos viešbutyje – beduinų palapinėje. Geriausias būdas apžiūrėti Wadi Rum dykumą – pusantros valandos trunkantis turas keturračiais motociklais. Wadi Rum dykuma yra Jordanijos pietuose, pasienyje su Saudo Arabija. Skirtingai nuo kitų dykumų, užburiančių neaprėpiamais horizontais, Wadi Rum įspūdinga statmenomis uolomis. Smiltainio uolos (džebeliai) žėri juodais, ryškiai geltonais ar raudonais atspalviais. Tai seniausias žinomas žemės plutos geologinis sluoksnis. Uolos, kurios tarsi įsodintos dykumoje, atsirado maždaug prieš 30 milijonų metų. Dabartinis jų vaizdas – tai laiko ir erozijos rezultatas. Tektoniniai lūžiai ir vėjas gludino, skabtavo ir sluoksniavo uolinius luitus, kurie šiandien siekia iki 1 854 m aukščio. Wadi Rum dykumos vaizdai, kaip dekoracija, pasitarnavo kuriant ne vieną kino filmą, tame tarpe „Indiana Džounsas ir paskutinis kryžiaus žygis“ (rež. Steven Spielberg) bei „Arabijos Lorensas“ (rež. David Lean).
Nakvynė 3* viešbutyje Petroje su vakariene ir pusryčiais.

6 diena: Jordanija. PETRA.
Petra (iš graikų kalbos išvertus – „akmuo“) yra viena nuostabiausių vietų Artimuosiuose Rytuose, buvusi Nabatėjos karalystės sostinė. Didieji kanjonai, klifai ir spalvoti smiltainiai, nabatėjų kapavietės ir akmeninės skulptūros, uolose iškalti įspūdingi rūmai ir daug laiptuotų takų, vedančių į aukštus statinius. Rožinis miestas stūkso maždaug 1000 metrų virš jūros lygio aukštyje, apsuptas Arabijos dykumos. Uolose iškalto miesto fasadai sukuria vientisą unikalų monumentą. Miestas nuo 1985 metų įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą.
Nakvynė 3* viešbutyje Petroje su vakariene ir pusryčiais.

7 diena: Jordanija.
NEBO KALNAS, MADABA, NEGYVOJI JŪRA, KERAKAS
Garsusis Biblijoje aprašytas Nebo kalnas, nuo kurio Dievas Mozei parodė Pažadėtąją žemę. Kaip manoma, Nebo kalne pranašas Mozė buvo ir palaidotas. Biblijoje pasakojama, kaip Mozei buvo uždrausta įžengti į Pažadėtąją žemę, kaip jis nuo kalno žvelgė į Kanaaną, prieš numirdamas. Kalne išlikę senųjų mozaikų fragmentai, pirmosios bažnyčios, pastatytos Mozės mirties vietai įamžinti, bei vienuolyno griuvėsiai.
10 kilometrų atstumu nuo Nebo kalno stovi „mozaikų miestas“ Madaba. Šv. Jurgio bažnyčioje saugomas garsusis Šventosios žemės žemėlapis. Žemėlapis – mozaika yra 6-ojo amžiaus kūrinys, vėlei atrastas tik 19-ame amžiuje, perstatnt bažnyčią. Madabos žemėlapis – mozaika yra unikalus bažnyčios grindinio dekoro pavyzdys, seniausias ir geriausias topografijos pavyzdys. Dalis mozaikos apgadinta negrįžtamai, tačiau išlikusioje dalyje puikiausiai matyti į Negyvąją jūrą įtekanti Jordano upė, Jericho oazė, šventasis miestas Jeruzalė, Betliejus…
Negyvoji jūra yra žemiausias planetos taškas. Jeigu įprastai jūros druskingumas svyruoja nuo 2 iki 4 procentų, tai Negyvojoje jūroje jis yra dešimt kartų didesnis. Jokia žuvis ar dumblis negali išgyventi tokiomis sąlygomis, būtent todėl jūra ir vadinama Negyvąja. Dėl gausybės vandenyje ištirpusių mineralų Negyvoji jūra tapo sveikatingumo šaltiniu. Jūros vandens tankis yra toks didelis, kad galima plūduriuoti vandens paviršiuje be jokių pastangų.
Kerakas – miestas Jordanijos vakaruose, kadaise buvęs Jeruzalės karalystės dalimi. Keraką išgarsino kryžiuočių statyta pilis. Impozantiška tvirtovė su paslaptingais požemiais ir muziejaus sendaikčių kolekcija byloja Kerako istoriją.
Nakvynė 3* viešbutyje Eilate.

8 diena: Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis Ovda – Kaunas.

 

Programos eiliškumas gali keistis.

TURITE KLAUSIMĄ? SUSISIEKITE!
KELIONĖS, KURIOS GALI TAVE SUDOMINTI

IZRAELIS – JORDANIJA

KRUIZAS NILU (KELIONĖ LAIKINAI NEVYKDOMA)

TAILANDAS – KAMBODŽA

© "Aisčiai" kelionių organizatorius. 2016 Sukūrė Persė