KRUIZAS NILU

nuo 690,00 €

Komfortabili kelionė

Vilnius - Hurgada; nakvynė 3* viešbutyje su vakariene ir pusryčiais

Kelionės datos

Teiraukitės telefonu: (8-46) 311815

Ypatingas pasiūlymas

Išskirtinė kelionė istorijos vingiais su profesionalių gidų pagalba

Vietovės, kurias aplankysite kelionės metu:

LUKSORAS – EDFU – KOM OMBO – ASUANAS – ABU SIMBELAS – KAIRAS – ALEKSANDRIJA


 

Šimto kilometrų atstumu nuo Luksoro, vakariniame Nilo krante, stovi miestas Edfu, Saulės dievo Horo kulto centras. Grandiozinė Edfu šventykla yra antra pagal dydį po Karnako šventyklos ir stebėtinai gerai išsilaikiusi iki mūsų dienų. Saulės dievo kulto statinys išsaugojo vieną didžiausių hieroglifų tekstų, iš graikų – romėnų periodo.

Kom Ombo – tai dvigubo kulto šventykla: vienas jos sparnas pašvęstas Nilo dievui Sobekui, vaizduojamam krokodilo galva, kitas šventyklos sparnas skirtas Saulės dievui Horui, vaizduojamam sakalo galva.

Šventykla pastatyta 2 a. pr. Kr., valdant Ptolemėjų dinastijai.

ankhas egiptas
egiptas aisciai
kruizas nilu

KELIONĖS DETALĖS

1 diena: Vilnius – Hurgada; nakvynė 3* viešbutyje su vakariene ir pusryčiais.
2 diena: LUKSORAS
Viena lankomiausių vietų Egipte po Kairo – Luksoras. Vieta, kur kadaise stovėjo antikinis Tėbų miestas. Luksoro šventykla ir netoliese esanti Karnako šventykla, neabejotinai didžiausia senajame pasaulyje, mena Saulės dievą Amoną. Abi šventyklas jungia ilga sfinksų alėja, pastatyta 14 a. pr. Kr., valdant faraonui Amenchotepui III, vėliau dar papildyta monumentais, valdant faraonui Ramziui II.
Kelionė tęsiama kruiziniu laivu. Pietūs laive.
Vakarinė Nilo pakrantė. Faraonai amžinojo poilsio vieta pasirinko Tėbų nekropolį, ramybe dvelkiančiame kairiajame Nilo krante, kitapus gyvybingojo Luksoro. Karalių slėnyje maždaug 500 metų bėgyje (16 – 11 a. pr. Kr.) buvo statomos kapavietės faraonams, Senojo Egipto valdovams.
Hačepsutės šventykla mena moterį-faraonę Hačepsutę (15 a. pr. Kr.), kurios vardas reiškia „aukščiausioji tarp kilmingų moterų“. Tai viena pirmųjų garsių moterų pasaulio istorijoje, o taip pat viena stipriausių asmenybių Egipto valdovų tarpe.
Memnono kolosai – tai du akmeniniai monumentai faraonui Amenchotepui III (14 a. pr. Kr.). Faraonas pavaizduotas sėdintis, ant kelių sudėtomis rankomis, o žvilgsnis nukreiptas į rytus, ten, kur pateka saulė.
Vakarienė ir nakvynė laive.
3 diena: EDFU, KOM OMBO (pusryčiai, pietūs ir vakarienė laive).
Šimto kilometrų atstumu nuo Luksoro, vakariniame Nilo krante, stovi miestas Edfu, Saulės dievo Horo kulto centras. Grandiozinė Edfu šventykla yra antra pagal dydį po Karnako šventyklos ir stebėtinai gerai išsilaikiusi iki mūsų dienų. Saulės dievo kulto statinys išsaugojo vieną didžiausių hieroglifų tekstų, iš graikų – romėnų periodo.
Kom Ombo – tai dvigubo kulto šventykla: vienas jos sparnas pašvęstas Nilo dievui Sobekui, vaizduojamam krokodilo galva, kitas šventyklos sparnas skirtas Saulės dievui Horui, vaizduojamam sakalo galva. Šventykla pastatyta 2 a. pr. Kr., valdant Ptolemėjų dinastijai.
4 diena: ASUANAS (pusryčiai, pietūs ir vakarienė laive).
Asuanas – tai Nilo slenkstis, miestas dešiniajame upės krante. 1970 metais šalia Asuano pastatyta didžioji Asuano užtvanka yra viena galingiausių pasaulyje, vienu metu talpinanti 169 milijardus kubinių metrų vandens. Nuo užtvankos atsiveria įspūdingas reginys į Nasero ežerą ir Nilo upės vagą.
Didžiuliame rožinio granito karjere, šalia Asuano, tūno Nebaigtasis obeliskas. Tai pats didžiausias iš visų šiai dienai žinomų obeliskų. Obeliską pastatyti įsakė karalienė Hačepsutė, minėdama 16-ąsias valdymo metines. Užbaigtas obeliskas būtų 42 metrų aukščio, o svoris siektų apie 1200 tonų. Kaip manoma, obelisko kalimas buvo nutrauktas, įskilus granitui.
Vos 7 km nuo Asuano, Nilo saloje stovi didingas Nubijos karalystės paminklas – Pilajų šventykla, motinystės ir derlingumo deivės Izidės garbinimo vieta (3 a. pr. Kr.).

5 diena: ABU SIMBELAS.
Abu Simbelo archeologinė vietovė yra Nasero ežero pakrantėje, apie 280 km nuo Asuano. Faraonas Ramzis II (13 a. pr. Kr.) įsakė iškalti uolose dvi šventyklas. Viena iš šventyklų – didžioji – buvo skirta pačiam Ramziui II, o mažesnioji – jo pirmosios žmonos Nefertarės atminimui. Prie įėjimo į didžiąją šventyklą uoloje iškalti keturi, 20 m aukščio, sėdinčio karaliaus atvaizdai. Šventykloje suskaičiuojami 365 langai. Patekanti saulė kas rytą prasiskverbia vis per kitą langą. Vasario 22 dieną – Ramzio II gimimo dieną – šviesa krenta tiesiai į monumento krūtinę, o gruodžio 20 dieną – atėjimo į valdžią dieną – šviesa krenta ant karūnos.
Išsilaipinimas iš laivo, pervežimas iki traukinio. Nakvynė traukinyje su vakariene ir pusryčiais.

6 diena: KAIRAS.
18 milijonų gyventojų turintis miestas Kairas, Egipto sostinė, yra labiausiai apgyvendintas Afrikos miestas. Kunkuliuojantis, triukšmingas, neaprėpiamas ir nenuspėjamas. Kairas savyje slepia tokius stebuklus, kaip Egipto muziejus, Gizos piramidės, islamiškojo Kairo gatvelės…
Gizos piramidės yra kiekvieno keliautojo tikslas, didybės ir genialumo simbolis. Pastatytos daugiau nei prieš 4000 metų, jos yra vienas seniausių turistinių maršrutų planetoje. Pati impozantiškiausia tarp Gizos piramidžių – Cheopso piramidė, faraono Cheopso kapavietė. Tai vienintelis iš Septynių pasaulio stebuklų, išlikęs iki mūsų dienų.
Egipto muziejus pašvęstas išskirtinai Egipto antikai ir yra vienas didžiausių muziejų pasaulyje. Prancūzų architekto Marcel Dourgnon suprojektuotas muziejus duris atvėrė 1902 metais, pačioje moderniojo Kairo širdyje. Muziejaus kolekcija siekia 120 tūkstančių eksponatų, atspindinčių visus senojo Egipto istorinius periodus.
Nakvynė 3* viešbutyje Kaire su vakariene ir pusryčiais.

7 diena: ALEKSANDRIJA. Antroji Egipto sostinė – miestas Aleksandrija – nė iš tolo nepanaši į triukšmingąjį Kairą. Kur kas mažiau turistų, o ir klimatas kur kas panašesnis į Viduržemio regiono. Aleksandrijoje sukaupta ištisa kultūrų mozaika. Apie tai byloja neįkainojama biblioteka, archeologijos muziejus, Montazah rūmai ir parkas, karališkosios šeimos brangenybių kolekcija…
Grįžimas į Hurgadą. Nakvynė 3* viešbutyje su vakariene ir pusryčiais.

8 diena: Hurgada-Vilnius.

Programos eiliškumas gali keistis.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA

PERVEŽIMAI

EKSKURSINĖ PROGRAMA

BILIETAI Į LANKOMUS OBJEKTUS

VIETINIS GIDAS IR KELIONIŲ VADOVAS (LIETUVIS)

2 NAKVYNĖS 3* VIEŠBUTYJE HURGADOJE SU PUSRYČIAIS IR VAKARIENE

3 NAKVYNĖS KRUIZINIAME LAIVE SU PUSRYČIAIS, PIETUMIS IR VAKARIENE

1 NAKVYNĖ TRAUKINYJE (MIEGAMOSIOS VIETOS) SU PUSRYČIAIS IR VAKARIENE

1 NAKVYNĖ 3* VIEŠBUTYJE KAIRE SU PUSRYČIAIS IR VAKARIENE, PIETŪS EKSKURSIJOS KAIRE METU

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮEINA

GĖRIMAI PIETŲ IR VAKARIENĖS METU

TURITE KLAUSIMĄ? SUSISIEKITE!
KELIONĖS, KURIOS GALI TAVE SUDOMINTI

IZRAELIS – JORDANIJA

KRUIZAS NILU (KELIONĖ LAIKINAI NEVYKDOMA)

TAILANDAS – KAMBODŽA

© "Aisčiai" kelionių organizatorius. 2016 Sukūrė Persė